Několik záběrů na Rokytnici nad Jizerou 31.12.2016 jen několik Malo dní před zasypáním sněhem .......

Rokytnice(německyRochlitz) Dupi hiji kota sarta Resort gunung di pagunungan beulah kulon. Lokasina di wewengkon Liberec, Kab Semily, dina lebak Huťský stream elongated antara pagunungan massifs hansip (782 m) Iblis urang Gunung (1022 m) jeung Lysa hora (1344 m) jeung sapanjang kénca (wétan) bank tina walungan Jizera. Manéhna hirup didieungadeukeutan 2 700populasi.

Město v údolí Huťského potoka bylo zřejmě založeno kolem Roku 1574 jako sklářská osada. První obyvatelé se zde živili těžbou dřeva, mědi, stříbra olova a. V roce 1625 nechal zdejší ložiska prozkoumat Albrecht z Valdštejna, který zároveň zlepšil životní podmínky zdejších horníků. Po Valdštejnově smrti význam dolů opět upadá. Od te doby se AZ do 20.století zdejší obyvatelstvo snažilo hornickou činnost obnovit, ale nikdy se Jim mun již nepodařilo. Od vzniku města se rozvíjí nyandak v oblasti tradiční sklářství. Kuring po třicetileté válce byli občané Rokytnice většinou protestantského vyznání, z čehož plynuly ne zcela úspěšné snahy o rekatolizaci. V 18. století docházelo ve městě Ke vzpourám poddanstva. V tomto období byly založeny první textilní podniky. Rozvoji průmyslu napomohla nyandak výstavba železniční trati Martinice v Krkonoších - Rokytnice nad Jizerou, která byla do provozu uvedena v roce 1899. V roce 1903 byla ve střední Rokytnici postavena radnice Nova, která prošla v 70. letech rekonstrukcí. Po 2. světové válce a odsunu německy mluvících obyvatel dochází k rozvoji turistického ruchu ve městě i okolí.

Území

Celkem zahrnuje čtyři katastrální území: Dolní Rokytnice, Horní Rokytnice nad Jizerou, Rokytno v Krkonoších a Františkov v Krkonoších. Z evidenčního hlediska se v rámci Dolní Rokytnice navíc rozlišují ještě místní části Hleďsebe, Hranice a Studenov.

Katastrální území Dolní Rokytnice ve městě Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Dolní Rokytnice ještě sídelní celky Hleďsebe, Studenov, Liščí Díra, Hranice, Vilémov, Letní Strana, Zimní Strana, bala Rokytnice. Na jihozápadě do něj spadá vrch Stráž. Naha Dolní Rokytnice patří i kostel svatého Michaela archanděla.

Hranice mezi Dolní a Horní Rokytnicí probíhá náměstím před radnicí: většina plochy náměstí patří do Dolní Rokytnice, radnice s obchodním domem však již patří do Horní Rokytnice.

Katastrální území Horní Rokytnice nad Jizerou zahrnuje kromě vlastní Horní Rokytnice ještě sídelní celky Horní Ves, Horní Kout, Zákoutí, Hrušov a Horní Domky. Na hlavní silnici je vymezeno na západě náměstím s radnicí, na východní straně končí nedaleko za Horním náměstím a autobusovým nádražím (hřiště již patří k Rokytnu). Na jihu do něj patří celý Sachrův hřeben, na severozápadě Oblast Na skalkách a Kostelní vrch.

Katastrální území Rokytno v Krkonoších zahrnuje kromě vlastního Rokytna i sídelní celky Háj, V Rybníčkách, Světlanka, Dvoračky. Naha území Dale patří horní matak údolí Huťského potoka včetně Huťského vodopádu, severozápadní úbočí Vlčího hřebene a pas území AZ k hlavnímu hřebeni Krkonoš: Lysá hora, Ricky Velká Mumlava a bala Mumlava včetně jalu části Mumlavy po soutoku (od Krakonošovy snídaně AZ k ústí Vosecké strouhy ), Vosecká bouda a vrch Tvarožník; na hřebeni v okolí vrchu SokolníkuRokytno hraničí s Polskem.

Katastrální území Františkov v Krkonoších zahrnuje osadu Františkov, ležící jižně od Sachrova hřebene, a pas území východně od osady AZ k vrcholu Vlčího hřebene.

ayeuna

Za posledních 15 hayu došlo ve městě k mnoha citelným změnám. Byl vybudován obrovský lyžařský areál s 28 vleky a horu čtyřsedačkovou lanovkou na Lysou. Tato lanová dráha je jediná, která vede ulah I. zóny KRNAP. V roce 2006 byla otevřena další čtyřsedačková lanovka, v rámci areálu Horní domky. Vede z parkoviště u Rokytky k chatě Lovčenka.

Došlo k velkému zvýšení ubytovací kapacity města. Byly kompletně vybudována náměstí Nova (Horní náměstí a Dolní náměstí) s domy a apartmány v alpském stylu a službami kvalitními. Tyto projekty ale velmi zvýšily města zadluženost, kvůli které dokonce městu hrozil i krach. Toto nebezpečí bylo zažehnáno av současné době patří Rokytnice nad Jizerou mezi naše nejatraktivnější střediska letní i zimní dovolené v Krkonoších. Ve městě je základní škola, 2 mateřské školy, zvláštní škola a zdravotní středisko.

Ulice náměstí a ve městě nejsou pojmenovány: název se používá pouze pro nově vybudované Horní náměstí v Horní Rokytnici. Pro orientaci se používají názvy místních částí, případně i dílčích sídelních celků (například Letní Strana a Zimní Strana pro rozlišení stran údolí Huťského potoka v Dolní Rokytnici).


Tanda kana akun Anjeun

×
Poho wincikan anjeun?
×

Pindah up

ngabagikeun
GTranslate Please upgrade your plan for SSL support!
GTranslate Your license is inactive or expired, please subscribe again!